AMSPN Hetman Zamość-Unia Hrubieszów 1:1, na inaugurację okręgówki

Tadeusz Kowalski
W meczu inaugurującym rozgrywki zamojskiej klasy okręgowej, AMSPN Hetman Zamość zremisował na własnym boisku z Unią Hrubieszów 1:1 (0:1). Obie bramki padły po rzutach karnych.

Mecz rozpoczął się od mocnego uderzenia gospodarzy, którzy mogli objąć prowadzenie już w 1 min., lecz Szura mając przed sobą tylko bramkarza, przestrzelił. Niezrażeni tym zawodnicy Hetmana atakowali dalej, lecz dobrze sobie radziła zmasowana obrona gości.

Pierwsza bramka padła niespodziewanie dla Unii. Po jednym z nielicznych kontrataków, sędzia podyktował w 20 min. kontrowersyjnym rzut karny, który na bramkę zamienił Marcin Lebiedowicz. Do końca pierwszej połowy, mimo ataków gospodarzy wynik nie uległ zmianie.

Początek drugiej połowy był dość wyrównany, ale więcej sytuacji bramkowych stwarzali zawodnicy Hetmana. W 57 min. i minutę później stuprocentowych sytuacji nie wykorzystał Przemek Gałka z Hetmana. Kolejną okazję gospodarze zaprzepascili w 70 min. Tym razem fatalnie przestrzelił Kycko.

W 73 min. sędzia był zmuszony na 5 minut przerwać mecz, gdy kibice Unii Hrubieszów odpalili race i świece dymne. Po wznowieniu gry, w 80 min. zawodnicy Hetmana znowu nie wykorzystali dwóch znakomitych sytuacji. Napór gospodarzy wzrastał i przyniosło to efekt w 88 min. Za faul w polu karnym sedzia podyktował jedenastkę dla Hetmana. Szczęśliwym strzelcem był Mariusz Kycko, który niebawem musiał opuścić murawę z powodu kontuzji. Do końca meczu wynik nie uległ już zmianie i pierwszy mecz w sezonie 2011/2012 zakończył się podziałem punktów.

Składy drużyn:
AMSPN Hetman Zamość: Michał Kiecana - Mateusz Adamczuk (46 Jakub Hałas), Bartłomiej Mazur, Artur Chałas, Mateusz Szyper - Krystian Szura, Przemysław Kita, Michał Rajtar (67 Adam Koszałka), Hubert Czady, Przemysław Gałka (79 Kamil Kornas) - Mariusz Kycko (90 Kamil Stopa)
trener - Robert Wieczerzak

Unia Hrubieszów: Jakub Żygawski - Mariusz Zając, Marcin Lebiedowicz, Mateusz Wysocki, Bartłomiej Musielak (64 Piotr Lisiczyński) - Łukasz Szumski, Patryk Gomuła (90+4 Paweł Bednarek), Patryk Krygiel (60 Kamil Panas), Szymon Nowak - Rafał Oleszczuk, Damian Otręba (85 Krystian Stefaniak)
trenerzy - Andrzej Jaworski, Wiktor Budnik

ŻÓŁTE KARTKI: Artur Chałas, Mateusz Adamczuk (Hetman), Patryk Krygiel, Marcin Lebiedowicz (Unia)
SĘDZIOWALI: Marek Borowiński jako główny oraz mariusz Węgrzyn i Roman Pupiec - asystenci