W poniedziałek (7 sierpnia) pielgrzymi przeszli około 30 km.
Pierwsza kolumna pokonała odcinek prawie 24 km, ich trasa biegła z Ożarowa do Szewnej. Ta trasa przygotowuje do podejścia na Święty Krzyż. Trasa nie była łatwa gdyż prowadziła raz pod górę a raz z górki. W Ćmielowie pątnicy wzięli udział we Mszy świętej, a po niej mieli czas na posiłek.
trzecia Kolumna z miejscowości Sienno również wyruszyła w stronę Świętego Krzyża. W poniedziałek miała do przejścia najdłuższy odcinek - 36 km. Pielgrzymi rozpoczęli dzień poranną mszą, później mieli postój obiadowy w Ostrowcu Świętokrzyskim. A nocleg czekał ich w Waśniowie.
Zobacz zdjęcia z piątego dnia pielgrzymki do Jasnej Góry. Kliknij w przycisk „zobacz galerię” i przesuwaj zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE.
We wtorek (8 sierpnia) po raz pierwszy od wyjścia z Lublina kolumny spotkały się i razem będą wędrować do Częstochowy.
- Piknik rodzinny PiS w Chełmie przyciągnął tłumy. Był grill, wata i lody. Zdjęcia
- Zamość. Największy, niedzielny obiad w Polsce. A wieczorem koncert!
- Kibice na meczu Motor Lublin – GKS Katowice w obiektywie „Kuriera”
- Nocny pokaz balonów w Nałęczowie. Zobacz zdjęcia
- Lubelscy pątnicy ze śpiewem na ustach zmierzają do Częstochowy. Zobacz zdjęcia
- Pchli Targ w Zamościu. Mnóstwo okazji i uśmiechów
Zakaz krzyży w warszawskim urzędzie. Trzaskowski wydał rozporządzenie
Dołącz do nas na Facebooku!
Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!
Kontakt z redakcją
Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?