Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Prasówka tygodniowa z 12.11.2023 w Hrubieszowie. Sprawdź, czy jesteś na bieżąco

Redakcja Naszemiasto.pl
Redakcja Naszemiasto.pl
Pora na przegląd tygodnia? Z nami tygodniową prasówkę z Hrubieszowa nadrobisz w kwadrans
Pora na przegląd tygodnia? Z nami tygodniową prasówkę z Hrubieszowa nadrobisz w kwadrans CC0
Przygotowaliśmy dla Ciebie tygodniową prasówkę. Jeśli w mijającym tygodniu byłeś zbyt zajęty, by nadążyć za informacjami z Hrubieszowa, zobacz teraz artykuły, które inni czytelnicy czytali najchętniej między 5.11 a 11.11.2023. Sprawdź, czy nie minęło Cię nic ważnego. Czy czytałeś artykuł: „Obchody Narodowego Święta Niepodległości w Lublinie. Zobacz zdjęcia z pl. Litewskiego”?

Przegląd tygodnia: Hrubieszów, 12.11.2023. 5.11 - 11.11.2023: top 3 artykuły

Oto lista najpopularniejszych w mijającym tygodniu wiadomości. Czy miałaś bądź miałeś okazję przeczytać je wszystkie?

📢 Obchody Narodowego Święta Niepodległości w Lublinie. Zobacz zdjęcia z pl. Litewskiego

W całym kraju świętujemy dzisiaj (11 listopada) 105. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. W Lublinie główne uroczystości odbyły się na pl. Litewskim.

📢 Policja zatrzymała kobietę podejrzawaną o napady na banki w Puławach i Kurowie

W ręce policji trafiła kobieta podejrzewana o napady z użyciem noża na banki w Kurowie i Puławach. Za rozbój z użyciem niebezpiecznego narzędzia grozi 20 lat więzienia.

📢 Baterie patriot wracają do Niemiec. Pożegnalny apel zaplanowano w połowie listopada

Niemieckie wyrzutnie patriot nie będą już bronić naszego nieba oraz wschodniej flanki NATO. Poinformował o tym Boris Pistorius, niemiecki minister obrony. W środę (15 listopada odbędzie się podobno pożegnalny apel). 350 żołnierzy Bundeswehry wraz z nowoczesnym sprzętem powróci do swojego kraju.

Spraw prezent sobie albo bliskiej osobie

Materiały promocyjne partnera

Tygodniowa prasówka 12.11.2023: 5.11-11.11.2023 Hrubieszów: pozostałe wydarzenia

Poniżej prezentujemy pozostałe artykuły, które przyciągały w mijającym tygodniu uwagę czytelników w Hrubieszowie. Co było tak istotne, że nie można było od tego oderwać wzroku?

📢 O tyfusie, hiszpance, dawnym Krasnobrodzie i polskich drogach do niepodległości. Wspomnienia doktora Zygmunta Klukowskiego

Podczas I wojny światowej przez Zamojszczyznę kilka razy przewalały się fronty. Ginęli nie tylko żołnierze, ale też cywile. Ludzie umierali z głodu, na cholerę, grypę i mnóstwo innych chorób. Wiele domów poszło z dymem. W takich warunkach, w ciasnocie i zaduchu ocalałych zamojskich chałup, pojawił się kolejny wróg: tyfus. Ta choroba zakaźna często dopadała właśnie zagłodzonych, zabiedzonych i brudnych ludzi. Miała ona pochodzenie bakteryjne. Nosicielami tyfusu były szczury, ale na człowieka przenosiły go wszy. Potem wielkie spustoszenie siała też hiszpanka.

📢 Obchody Święta Niepodległości w Chełmie, Krasnymstawie, Włodawie, Wierzbicy

Podobnie jak w całej Polsce również w Chełmie, Krasnymstwie, Włodawie oraz w miastach i gminach powiatu chełmskiego, krasnostawskiego i włodawskiego 11 listopada uroczyście obchodzony będzie Narodowy Dzień Niepodległości. Obchody obejmują wiele uroczystości, mszy świętych, parad wojskowych, wystąpień publicznych, a także koncertów, biegów niepodległościowych oraz wystaw.

📢 Złote gody aż 33 par w Krasnymstawie. Przeżyli ze sobą 50 lat! Zobacz wideo

To piękny jubileusz i duże wydarzenie dla całej społeczności lokalnej - mówił burmistrz Krasnegostawu Robert Kościuk. - Chcemy podziękować im za stanowienie dla nas przykładu w tym trudnym czasie, w którym codzienność jest tak zmienna. Udowadniają, że MOŻNA!

📢 „Biały orzeł na czerwonym polu i czapki rogate: to Polacy!”. Defilada w Paryżu z okazji zwycięstwa w I wojnie światowej

W I wojnie światowej wzięły udział aż 33 państwa (1,5 mld ludności). W wyniku działań wojennych zabito 10 mln osób, a ok. 20 mln odniosło rany. Walki zakończyły się zwycięstwem państw ententy (Wielka Brytania, Francja, Rosja, Włochy, USA i in.). I wojna światowa zakończyła się w listopadzie 1918 r. Upragnione, wyczekiwane od lat zwycięstwo uczczono podczas wielkiej parady, która 14 lipca 1919 r. odbyła się w Paryżu (podobną zaplanowano pięć dni później w Londynie).

📢 Ozdoby choinkowe z PRL-u są warte krocie. Czy pamiętasz anielskie włosy i papierowe łańcuchy? Te bombki z PRL-u kosztują majątek – zdjęcia

Kultowe bombki z PRL-u wróciły do łask i są teraz sporo warte. Wprawdzie domy Polaków w tamtych czasach wyglądały bardzo skromnie, a zdobycie podstawowego wyposażenia stanowiło nie lada wyzwanie, ale Boże Narodzenie nie mogło się obyć bez pięknie przystrojonego drzewka. Zobacz, jakie dekoracje choinkowe królowały w polskich domach w latach 60., 70. i 80. Sprawdź, czy kojarzysz te klimatyczne ozdoby świąteczne z PRL-u.

📢 W Biłgoraju powstaje „motoryzacyjne serce Lubelszczyzny”. Pierwszy etap inwestycji pochłonie 31 mln zł

Autodrom Biłgoraj jest jedynym torem wyścigowym po wschodniej stronie Wisły. Jak zapewniają władze powiatu biłgorajskiego, po jego rewitalizacji będzie on również najnowocześniejszym torem w Polsce. Właśnie ruszył pierwszy etap zaplanowanych robót. Koszt owego etapu „rewitalizacji” Autodromu Biłgoraj to prawie 31 mln zł z czego 15 mln to rządowe dofinansowanie (reszta to wkład własny).

📢 Chełm. Nasza akcja "Drzewko za surowce wtórne" była strzałem w dziesiątkę. Zobacz zdjęcia i wideo

Za nami akcja Kuriera Lubelskiego „Drzewko za surowce wtórne”. Okazało się, że ta akcja w Chełmie była bardzo potrzebna. Zebraliśmy ponad sześć ton elektrośmieci i około 1 tony makulatury, które dostarczyli mieszkańcy Chełma i okolic, a zamian otrzymali 1200 sadzonek drzew i krzewów, a także drobne upominki. To zdecydowanie więcej niż podczas podobnej akcji zorganizowanej tydzień temu w Lublinie.

📢 „Cechy, stany, etapy, zjawiska”. Zbiorowa wystawa w zamojskiej Galerii Fotografii „Ratusz”

To ciekawa ekspozycja. W Zamościu można oglądać wystawę zbiorową przygotowaną przez członków Zamojskiego Towarzystwa Fotograficznego pt. „Pejzaż industrialny” – Wschodnia 2023. Zdjęcia zostały wyeksponowane w miejscowej Galerii Fotografii „Ratusz”. Wystawę zorganizowano z okazji 35-lecia jej działalności.

📢 Najstarsza cerkiew w naszym kraju znajduje się w Posadzie Rybotyckiej. Ma charakter obronny

Warto to miejsce umieścić na naszych turystycznych szlakach. Cerkiew św. Onufrego w Posadzie Rybotyckiej (w gmina Fredropol) to najstarsza cerkiew w naszym kraju. Jest ona murowana i ma charakter obronny. Jej najbardziej archaiczna część pochodzi z końca XIV wieku.

📢 Przegląd tygodnia z 5.11.2023 w Hrubieszowie. Najważniejsze wydarzenia od 29.10 do 4.11.2023. Sprawdź, czy nie minęło Cię nic ważnego

Przygotowaliśmy dla Ciebie tygodniową prasówkę. Jeśli w mijającym tygodniu byłeś zbyt zajęty, by nadążyć za informacjami z Hrubieszowa, zobacz teraz artykuły, które inni czytelnicy czytali najchętniej między 29.10 a 4.11.2023. Sprawdź, czy nie minęło Cię nic ważnego. Czy czytałeś artykuł: „Tłumy na Lubelskiej Giełdzie Staroci. Zobacz, jakie perełki można było znaleźć na placu Zamkowym [GALERIA]”?

📢 To była udana akcja "Drzewko za surowce wtórne" w Chełmie. Rozdaliśmy 1200 sadzonek drzew i krzewów w zamian za makulaturę i elektrośmieci

Ponad sześć ton elektroodpadów i około 1 tony makulatury dostarczyli mieszkańcy Chełma i okolic, a w zamian otrzymali 1200 sadzonek drzew i krzewów. To wszystko było możliwe dzięki akcji Kuriera Lubelskiego – „Drzewko za surowce wtórne", która po raz pierwszy odbyła się w Chełmie.

ZOBACZ KONIECZNIE

Okazje
od 7 lat
Wideo

Reklamy "na celebrytę" - Pismak przeciwko oszustom

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na hrubieszow.naszemiasto.pl Nasze Miasto