Wyniki II tury wyborów samorządowych 2024 w gm. Werbkowice na wójta
Mamy oficjalne wyniki drugiej tury wyborów na wójta w gm. Werbkowice podane przez Państwową Komisję Wyborczą. Jak głosowali mieszkańcy? Przedstawiamy oficjalne wyniki PKW:
- PODOLAK Monika - KWW MONIKI PODOLAK „RAZEM DLA GMINY”: 57,74% (1 642 głosów)
- SYMCZUK Maryla - KWW MARYLI SYMCZUK: 42,26% (1 202 głosów)
Poniżej prezentujemy szczegółowe wyniki głosowania I tury wyborów samorządowych 2024 do rady gminy i na wójta.
Wyniki I tury wyborów samorządowych 2024 na wójta
Oficjalne wyniki I tury wyborów samorządowych 2024 na wójta w gm. Werbkowice podane przez Państwową Komisję Wyborczą:
- PODOLAK Monika - KWW MONIKI PODOLAK „RAZEM DLA GMINY”: 31,36% (1 131 głosów)
- SYMCZUK Maryla - KWW MARYLI SYMCZUK: 15,86% (572 głosów)
- SKUBIS-RAFALSKA Agnieszka - KWW AGNIESZKI SKUBIS-RAFALSKIEJ: 15,53% (560 głosów)
- EMERLE Mateusz Krzysztof - KWW MATEUSZA EMERLE: 13,83% (499 głosów)
- SZYMCZUK Mirosław Andrzej - KKW TRZECIA DROGA POLSKA 2050 SZYMONA HOŁOWNI - POLSKIE STRONNICTWO LUDOWE: 11,81% (426 głosów)
- KOCAJ Henryk - KW PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ: 6,82% (246 głosów)
- ZYGMUNT Marek - KWW MARKA ZYGMUNTA: 4,8% (173 głosów)
Wyniki I tury wyborów samorządowych 2024 do rady gminy
Oficjalne wyniki I tury wyborów samorządowych 2024 do rady gminy z okręgów numer 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15 podane przez Państwową Komisję Wyborczą.
Wyniki głosowania do rady gminy z okręgu nr 1
KOMITET WYBORCZY PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ:
- BIERNACKI Adam: pozycja 1 : 14,29% (48 głosów)
KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY TRZECIA DROGA POLSKA 2050 SZYMONA HOŁOWNI - POLSKIE STRONNICTWO LUDOWE:
- CIESIELCZUK Wiesław: pozycja 3 : 13,69% (46 głosów)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW MARKA ZYGMUNTA:
- KUSIAK Alicja Agata: pozycja 16 : 5,06% (17 głosów)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW MARYLI SYMCZUK:
- ŻUR Michał: pozycja 17 : 18,75% (63 głosów)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW MATEUSZA EMERLE:
- SZUPTARSKA Żaneta: pozycja 18 : 9,23% (31 głosów)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW AGNIESZKI SKUBIS-RAFALSKIEJ:
- KORCZYŃSKA Joanna: pozycja 19 : 9,23% (31 głosów)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW MONIKI PODOLAK „RAZEM DLA GMINY”:
- CZARNECKA-SOBCZAK Barbara: pozycja 20 : 29,76% (100 głosów)
Wyniki głosowania do rady gminy z okręgu nr 2
KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY TRZECIA DROGA POLSKA 2050 SZYMONA HOŁOWNI - POLSKIE STRONNICTWO LUDOWE:
- PIETRUK Marek Jan: pozycja 3 : 11,21% (26 głosów)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW MARKA ZYGMUNTA:
- BOŻEK Wojciech: pozycja 16 : 13,36% (31 głosów)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW MARYLI SYMCZUK:
- KRAWCZYK Robert: pozycja 17 : 23,28% (54 głosów)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW MATEUSZA EMERLE:
- BORYS Hubert: pozycja 18 : 17,24% (40 głosów)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW AGNIESZKI SKUBIS-RAFALSKIEJ:
- LETNIANCZYN Artur: pozycja 19 : 6,47% (15 głosów)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW MONIKI PODOLAK „RAZEM DLA GMINY”:
- KLEPCZUK Marta: pozycja 20 : 28,45% (66 głosów)
Wyniki głosowania do rady gminy z okręgu nr 3
KOMITET WYBORCZY PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ:
- MALISZEWSKI Grzegorz Stanisław: pozycja 1 : 25,6% (86 głosów)
KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY TRZECIA DROGA POLSKA 2050 SZYMONA HOŁOWNI - POLSKIE STRONNICTWO LUDOWE:
- PEŁKA Stanisław Leszek: pozycja 3 : 8,33% (28 głosów)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW MARKA ZYGMUNTA:
- KLAJDA Waldemar Bogusław: pozycja 16 : 2,98% (10 głosów)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW MARYLI SYMCZUK:
- KOŹMIŃSKA Ewa: pozycja 17 : 18,45% (62 głosów)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW MATEUSZA EMERLE:
- ABRAMCZYK Barbara: pozycja 18 : 8,33% (28 głosów)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW AGNIESZKI SKUBIS-RAFALSKIEJ:
- JASKUŁA Wiesław Bogusław: pozycja 19 : 15,48% (52 głosów)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW MONIKI PODOLAK „RAZEM DLA GMINY”:
- MAZUREK Jacek: pozycja 20 : 20,83% (70 głosów)
Wyniki głosowania do rady gminy z okręgu nr 4
KOMITET WYBORCZY PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ:
- BAK Wioletta Romana: pozycja 1 : 11,37% (34 głosów)
KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY TRZECIA DROGA POLSKA 2050 SZYMONA HOŁOWNI - POLSKIE STRONNICTWO LUDOWE:
- SZYMCZUK Mirosław Andrzej: pozycja 3 : 9,7% (29 głosów)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW MARKA ZYGMUNTA:
- BOROWY Andrzej: pozycja 16 : 4,01% (12 głosów)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW MARYLI SYMCZUK:
- BODEJKO Adrian Leszek: pozycja 17 : 15,05% (45 głosów)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW MATEUSZA EMERLE:
- KRASICZYŃSKA-LEWANDOWSKA Małgorzata: pozycja 18 : 17,39% (52 głosów)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW AGNIESZKI SKUBIS-RAFALSKIEJ:
- MAJEWSKI Wiesław: pozycja 19 : 8,36% (25 głosów)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW MONIKI PODOLAK „RAZEM DLA GMINY”:
- BUCZYŃSKI Maciej Maurycy: pozycja 20 : 34,11% (102 głosów)
Wyniki głosowania do rady gminy z okręgu nr 5
KOMITET WYBORCZY PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ:
- DĄBROWSKI Tadeusz: pozycja 1 : 17,29% (51 głosów)
KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY TRZECIA DROGA POLSKA 2050 SZYMONA HOŁOWNI - POLSKIE STRONNICTWO LUDOWE:
- PONINKIEWICZ Monika: pozycja 3 : 3,39% (10 głosów)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW MARKA ZYGMUNTA:
- STAROŃ Bartłomiej: pozycja 16 : 11,19% (33 głosów)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW MARYLI SYMCZUK:
- BIEŃKO Marzanna Mariola: pozycja 17 : 22,03% (65 głosów)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW MATEUSZA EMERLE:
- KOCAJ Jan: pozycja 18 : 8,81% (26 głosów)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW AGNIESZKI SKUBIS-RAFALSKIEJ:
- KULCZYŃSKA Henryka Małgorzata: pozycja 19 : 4,07% (12 głosów)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW MONIKI PODOLAK „RAZEM DLA GMINY”:
- TAUZ Aneta Monika: pozycja 20 : 12,2% (36 głosów)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW ZDZISŁAWY TRACZ-MARDOFEL:
- TRACZ-MARDOFEL Zdzisława Małgorzata: pozycja 21 : 21,02% (62 głosów)
Wyniki głosowania do rady gminy z okręgu nr 6
KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY TRZECIA DROGA POLSKA 2050 SZYMONA HOŁOWNI - POLSKIE STRONNICTWO LUDOWE:
- SWATOWSKA Anna: pozycja 3 : 18,67% (42 głosów)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW MARYLI SYMCZUK:
- KIDYBA Robert: pozycja 17 : 29,33% (66 głosów)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW AGNIESZKI SKUBIS-RAFALSKIEJ:
- SZUMSKA Maria Janina: pozycja 19 : 13,33% (30 głosów)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW MONIKI PODOLAK „RAZEM DLA GMINY”:
- DŁUGOSZ Ewa Krystyna: pozycja 20 : 38,67% (87 głosów)
Wyniki głosowania do rady gminy z okręgu nr 7
KOMITET WYBORCZY PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ:
- DROŻDŻAK Andrzej Emil: pozycja 1 : 21,39% (37 głosów)
KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY TRZECIA DROGA POLSKA 2050 SZYMONA HOŁOWNI - POLSKIE STRONNICTWO LUDOWE:
- KUBICA Kamil: pozycja 3 : 10,98% (19 głosów)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW MARKA ZYGMUNTA:
- GONTARZ Bartosz: pozycja 16 : 7,51% (13 głosów)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW MARYLI SYMCZUK:
- MENDOŃ Izabela Danuta: pozycja 17 : 9,83% (17 głosów)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW MATEUSZA EMERLE:
- KAMIŃSKA Agnieszka Renata: pozycja 18 : 12,72% (22 głosów)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW AGNIESZKI SKUBIS-RAFALSKIEJ:
- KICZYŃSKI Sławomir: pozycja 19 : 8,67% (15 głosów)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW MONIKI PODOLAK „RAZEM DLA GMINY”:
- SKRZYPCZAK Bogdan Zdzisław: pozycja 20 : 28,9% (50 głosów)
Wyniki głosowania do rady gminy z okręgu nr 8
KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY TRZECIA DROGA POLSKA 2050 SZYMONA HOŁOWNI - POLSKIE STRONNICTWO LUDOWE:
- WRÓBEL Damian: pozycja 3 : 8,92% (14 głosów)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW MARKA ZYGMUNTA:
- KULA Paweł: pozycja 16 : 0,64% (1 głosów)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW MARYLI SYMCZUK:
- WRONA Anna Helena: pozycja 17 : 28,66% (45 głosów)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW AGNIESZKI SKUBIS-RAFALSKIEJ:
- BARAN Grzegorz: pozycja 19 : 31,21% (49 głosów)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW MONIKI PODOLAK „RAZEM DLA GMINY”:
- DOBRZYŃSKA Sylwia: pozycja 20 : 30,57% (48 głosów)
Wyniki głosowania do rady gminy z okręgu nr 9
KOMITET WYBORCZY PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ:
- CHOJNOWSKI Tadeusz Leszek: pozycja 1 : 6,56% (17 głosów)
KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY TRZECIA DROGA POLSKA 2050 SZYMONA HOŁOWNI - POLSKIE STRONNICTWO LUDOWE:
- DOMAŃSKA Beata: pozycja 3 : 11,2% (29 głosów)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW MARKA ZYGMUNTA:
- KULIŃSKI Paweł: pozycja 16 : 6,18% (16 głosów)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW MARYLI SYMCZUK:
- LEKAN Jarosław: pozycja 17 : 24,32% (63 głosów)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW MATEUSZA EMERLE:
- SCHŰTZ Marek: pozycja 18 : 16,99% (44 głosów)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW AGNIESZKI SKUBIS-RAFALSKIEJ:
- OLESZCZAK Stanisław: pozycja 19 : 15,44% (40 głosów)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW MONIKI PODOLAK „RAZEM DLA GMINY”:
- KOWALCZYK Magdalena: pozycja 20 : 19,31% (50 głosów)
Wyniki głosowania do rady gminy z okręgu nr 10
KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY TRZECIA DROGA POLSKA 2050 SZYMONA HOŁOWNI - POLSKIE STRONNICTWO LUDOWE:
- KWIECIŃSKI Mieczysław Stanisław: pozycja 3 : 17,74% (44 głosów)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW MARKA ZYGMUNTA:
- MAŁEK Marian: pozycja 16 : 17,34% (43 głosów)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW MARYLI SYMCZUK:
- KIDYBA Mariusz: pozycja 17 : 16,94% (42 głosów)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW MATEUSZA EMERLE:
- SKIBA Andrzej: pozycja 18 : 17,74% (44 głosów)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW AGNIESZKI SKUBIS-RAFALSKIEJ:
- WRÓBEL Anna Mariola: pozycja 19 : 16,94% (42 głosów)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW MONIKI PODOLAK „RAZEM DLA GMINY”:
- WIŚNIEWSKI Paweł Tomasz: pozycja 20 : 13,31% (33 głosów)
Wyniki głosowania do rady gminy z okręgu nr 11
KOMITET WYBORCZY PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ:
- SZAŁATA Marcin: pozycja 1 : 20,3% (41 głosów)
KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY TRZECIA DROGA POLSKA 2050 SZYMONA HOŁOWNI - POLSKIE STRONNICTWO LUDOWE:
- LACHOWSKA Halina: pozycja 3 : 21,29% (43 głosów)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW MARYLI SYMCZUK:
- KAZAŃSKI Kacper: pozycja 17 : 9,9% (20 głosów)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW MATEUSZA EMERLE:
- STRYCHARCZUK Danuta Maria: pozycja 18 : 22,28% (45 głosów)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW AGNIESZKI SKUBIS-RAFALSKIEJ:
- WOŁOSZYN Aneta: pozycja 19 : 3,96% (8 głosów)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW MONIKI PODOLAK „RAZEM DLA GMINY”:
- KRAL Jolanta Stanisława: pozycja 20 : 22,28% (45 głosów)
Wyniki głosowania do rady gminy z okręgu nr 12
KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY TRZECIA DROGA POLSKA 2050 SZYMONA HOŁOWNI - POLSKIE STRONNICTWO LUDOWE:
- CHMIELOWIEC Jacek Adam: pozycja 3 : 28,32% (49 głosów)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW MARYLI SYMCZUK:
- ŁOŚ Aleksander: pozycja 17 : 17,92% (31 głosów)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW AGNIESZKI SKUBIS-RAFALSKIEJ:
- BRZOZA Józef: pozycja 19 : 10,4% (18 głosów)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW MONIKI PODOLAK „RAZEM DLA GMINY”:
- SZAMBARA Dariusz: pozycja 20 : 43,35% (75 głosów)
Wyniki głosowania do rady gminy z okręgu nr 13
KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY TRZECIA DROGA POLSKA 2050 SZYMONA HOŁOWNI - POLSKIE STRONNICTWO LUDOWE:
- BARCZUK Roman: pozycja 3 : 19,72% (43 głosów)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW MARKA ZYGMUNTA:
- KOKOSZKA Magdalena: pozycja 16 : 14,22% (31 głosów)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW MARYLI SYMCZUK:
- ROGOWSKI Waldemar Jan: pozycja 17 : 5,96% (13 głosów)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW MATEUSZA EMERLE:
- WOŁOSZYN-NIECKARZ Aneta: pozycja 18 : 25,23% (55 głosów)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW AGNIESZKI SKUBIS-RAFALSKIEJ:
- RAJTAR Joanna Iwona: pozycja 19 : 10,09% (22 głosów)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW MONIKI PODOLAK „RAZEM DLA GMINY”:
- ZIELENIUCHA Wiesław Tadeusz: pozycja 20 : 24,77% (54 głosów)
Wyniki głosowania do rady gminy z okręgu nr 14
KOMITET WYBORCZY PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ:
- RYBCZYŃSKI Tadeusz Franciszek: pozycja 1 : 19,91% (44 głosów)
KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY TRZECIA DROGA POLSKA 2050 SZYMONA HOŁOWNI - POLSKIE STRONNICTWO LUDOWE:
- SŁOMIANA Beata Maria: pozycja 3 : 20,36% (45 głosów)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW MARKA ZYGMUNTA:
- KAŹMIERCZAK Ireneusz: pozycja 16 : 4,07% (9 głosów)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW MARYLI SYMCZUK:
- PILUŚ Justyna Agnieszka: pozycja 17 : 9,5% (21 głosów)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW AGNIESZKI SKUBIS-RAFALSKIEJ:
- KAWKA Małgorzata Maria: pozycja 19 : 18,55% (41 głosów)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW MONIKI PODOLAK „RAZEM DLA GMINY”:
- HUDOBA Bożena Wiktoria: pozycja 20 : 27,6% (61 głosów)
Wyniki głosowania do rady gminy z okręgu nr 15
KOMITET WYBORCZY PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ:
- KRASNODĘBSKI Grzegorz: pozycja 1 : 31,6% (67 głosów)
KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY TRZECIA DROGA POLSKA 2050 SZYMONA HOŁOWNI - POLSKIE STRONNICTWO LUDOWE:
- ŚWIĄDER Jarosław: pozycja 3 : 23,58% (50 głosów)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW MARYLI SYMCZUK:
- STECKO Gabriel Mariusz: pozycja 17 : 6,13% (13 głosów)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW MATEUSZA EMERLE:
- KOLANO Renata Maria: pozycja 18 : 12,26% (26 głosów)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW AGNIESZKI SKUBIS-RAFALSKIEJ:
- SIUDAK Dorota Alicja: pozycja 19 : 6,13% (13 głosów)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW MONIKI PODOLAK „RAZEM DLA GMINY”:
- KIJEWSKI Antoni Marian: pozycja 20 : 20,28% (43 głosów)
Dane pochodzą z Państwowej Komisji Wyborczej i mogą podlegać aktualizacji. Wszelkie błędy należy zgłaszać bezpośrednio do PKW.
Może Cię zainteresować
Jak wygląda druga tura wyborów samorządowych?
W drugiej turze wyborów samorządowych wybiera się spośród dwóch kandydatów na prezydenta, wójta lub burmistrza, którzy w pierwszej turze uzyskali największą liczbę głosów.
Możliwe jest, że więcej niż dwóch kandydatów zdobędzie liczbę głosów uprawniającą do kandydowania w drugiej turze. Wtedy o dopuszczeniu kandydata do wyborów w II turze rozstrzyga większa liczba obwodów głosowania, w których jeden z nich otrzymał większe poparcie. Natomiast jeśli liczba tych obwodów byłaby równa, to o ostatecznej decyzji rozstrzyga losowanie, które przeprowadza gminna komisja wyborcza.
Zwycięzcą 2 tury wyborów zostaje ten kandydat, który otrzymał większą liczbę ważnie oddanych głosów. Tu też może zdarzyć się tak, że kandydaci zbiorą tę samą ilość głosów. W tym wypadku wygrywa ten, który w większej liczbie obwodów głosowania otrzymał więcej głosów niż jego kontrkandydat.
Może Cię zainteresować
Obowiązki prezydenta, wójta i burmistrza
Wójt, burmistrz i prezydent pełnią rolę jednoosobowego organu wykonawczego gminy i mają określone zadania, a są to między innymi:
- opracowywanie programów rozwoju,
- przygotowywanie projektów uchwał rady gminy,
- gospodarowanie mieniem komunalnym,
- określanie sposobu wykonywania uchwał,
- wykonywanie budżetu.
Ponadto są reprezentantami gminy i odpowiadają za kierowanie jej bieżącymi sprawami.
Może Cię zainteresować
Kadencja wójta, burmistrza i prezydenta – ile trwa?
Kadencja burmistrza, wójta oraz prezydenta trwa 5 lat. Warto również zaznaczyć, że od 2018 roku wprowadzono zasadę dwukadencyjności, która polega na tym, że prezydent, burmistrz i wójt mogą tylko raz ubiegać się o reelekcję. Przepisy te dotyczą kadencji, które rozpoczęły się w 2018 roku, czyli kadencja w latach 2018-2023 to pierwsza, którą je obowiązują.
Może Cię zainteresować
Reklamy "na celebrytę" - Pismak przeciwko oszustom
Dołącz do nas na Facebooku!
Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!
Kontakt z redakcją
Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?