Wyniki wyborów samorządowych 2024 na prezydenta w Chełmie
Pojawiły się już oficjalne wyniki wyborów samorządowych 2024 na prezydenta w Chełmie podane przez Państwową Komisję Wyborczą. Jak głosowali mieszkańcy? Przedstawiamy oficjalne wyniki PKW:
- BANASZEK Jakub Michał - KWW JAKUBA BANASZKA „CHEŁMIANIE”: 52,65% (11 528 głosów)
- KRZYWICKI Łukasz Jan - KKW KOALICJA OBYWATELSKA: 26,48% (5 799 głosów)
- OTKAŁA Tomasz - KKW TRZECIA DROGA POLSKA 2050 SZYMONA HOŁOWNI - POLSKIE STRONNICTWO LUDOWE: 14,36% (3 144 głosów)
- JAROSZCZUK Wanda Elżbieta - KWW NASZ CHEŁM: 4,28% (938 głosów)
- GOŁĘBIOWSKI Michał - KWW ALTERNATYWA DLA CHEŁMA: 2,23% (488 głosów)
Wyniki wyborów samorządowych 2024 do rady miasta z okręgów numer 1, 2, 3, 4
Mamy już oficjalne wyniki wyborów samorządowych 2024 do rady miasta z okręgów numer 1, 2, 3, 4 podane przez Państwową Komisję Wyborczą. Jak głosowali mieszkańcy? Przedstawiamy oficjalne wyniki PKW.
Wyniki głosowania do rady miasta z okręgu nr 1
KOMITET WYBORCZY PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ:
- WIETRZYK-NECKIER Grażyna: pozycja 1 : 2,83% (1 150 głosów)
- TYMURA Marcin: pozycja 2 : 2,83% (1 150 głosów)
- HAŁAS Bogumiła: pozycja 3 : 2,83% (1 150 głosów)
- BARCZUK Agnieszka Anna: pozycja 4 : 2,83% (1 150 głosów)
- KISIEL Zenon: pozycja 5 : 2,83% (1 150 głosów)
- PUŁAWSKI Stefan: pozycja 6 : 2,83% (1 150 głosów)
- FITUŁA Wojciech: pozycja 7 : 2,83% (1 150 głosów)
- KŁYSZ Marian: pozycja 8 : 2,83% (1 150 głosów)
KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY TRZECIA DROGA POLSKA 2050 SZYMONA HOŁOWNI - POLSKIE STRONNICTWO LUDOWE:
- MOŚCICKI Stanisław: pozycja 1 : 1,76% (716 głosów)
- KWIATEK Krzysztof: pozycja 2 : 1,76% (716 głosów)
- KOKŁOWSKA-KRAWIECKA Małgorzata Anna: pozycja 3 : 1,76% (716 głosów)
- KUNACH Kamil: pozycja 4 : 1,76% (716 głosów)
- MIELNICZUK Monika: pozycja 5 : 1,76% (716 głosów)
- SZYMCZAK Agnieszka Katarzyna: pozycja 6 : 1,76% (716 głosów)
- MALECHA Klaudia Kinga: pozycja 7 : 1,76% (716 głosów)
- LEPIONKO Monika: pozycja 8 : 1,76% (716 głosów)
KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY KOALICJA OBYWATELSKA:
- KRZYWICKI Łukasz Jan: pozycja 1 : 3,72% (1 512 głosów)
- JABŁOŃSKI Piotr Jacek: pozycja 2 : 3,72% (1 512 głosów)
- MOROZ Katarzyna Anna: pozycja 3 : 3,72% (1 512 głosów)
- AUGUSTYNIAK Tomasz Roman: pozycja 4 : 3,72% (1 512 głosów)
- PRUS Piotr: pozycja 5 : 3,72% (1 512 głosów)
- KOPACZ Ewa Patrycja: pozycja 6 : 3,72% (1 512 głosów)
- GROMADZKA Agnieszka Monika: pozycja 7 : 3,72% (1 512 głosów)
- TOMASIK Krzysztof: pozycja 8 : 3,72% (1 512 głosów)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW NASZ CHEŁM:
- JAROSZCZUK Wanda Elżbieta: pozycja 1 : 0,7% (283 głosów)
- FILIPCZUK Agnieszka: pozycja 2 : 0,7% (283 głosów)
- SZUST Robert Jan: pozycja 3 : 0,7% (283 głosów)
- DYWAŃSKI Sebastian Mariusz: pozycja 4 : 0,7% (283 głosów)
- KOSINIEC Michał: pozycja 5 : 0,7% (283 głosów)
- MIELNICZUK Katarzyna: pozycja 6 : 0,7% (283 głosów)
- KRZYŻANOWSKA Dorota Maria: pozycja 7 : 0,7% (283 głosów)
- GOLENIAK Teresa Maria: pozycja 8 : 0,7% (283 głosów)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW JAKUBA BANASZKA „CHEŁMIANIE”:
- BANASZEK Jakub Michał: pozycja 1 : 3,08% (1 253 głosów)
- KRAWCZUK VEL WALCZUK Piotr Paweł: pozycja 2 : 3,08% (1 253 głosów)
- BAŃKA Kamil Piotr: pozycja 3 : 3,08% (1 253 głosów)
- KOCIUBIŃSKI Tomasz: pozycja 4 : 3,08% (1 253 głosów)
- SZMAGALSKA Patrycja Elżbieta: pozycja 5 : 3,08% (1 253 głosów)
- WRÓBLEWSKA Iwona: pozycja 6 : 3,08% (1 253 głosów)
- ROMANIUK Natalija: pozycja 7 : 3,08% (1 253 głosów)
- MALINOWSKI Piotr: pozycja 8 : 3,08% (1 253 głosów)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW ALTERNATYWA DLA CHEŁMA:
- KOSINIEC Andrzej Jacek: pozycja 1 : 0,42% (170 głosów)
- POSTURZYŃSKI Jarosław Piotr: pozycja 2 : 0,42% (170 głosów)
- SZPAKOWSKI Damian: pozycja 3 : 0,42% (170 głosów)
- MORADEWICZ-PASZKO Ewa Karolina: pozycja 4 : 0,42% (170 głosów)
- GÓRA Angelika: pozycja 5 : 0,42% (170 głosów)
- MATEJUK Marek: pozycja 6 : 0,42% (170 głosów)
- GŁOWACKA Agnieszka Justyna: pozycja 7 : 0,42% (170 głosów)
- SZEREMENT Sławomir Krzysztof: pozycja 8 : 0,42% (170 głosów)
Wyniki głosowania do rady miasta z okręgu nr 2
KOMITET WYBORCZY PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ:
- CZECH Mirosław Jan: pozycja 1 : 3,68% (1 829 głosów)
- PRUS Renata Zofia: pozycja 2 : 3,68% (1 829 głosów)
- ZAJĄC Dorota Greta: pozycja 3 : 3,68% (1 829 głosów)
- KISIEL Norbert Sebastian: pozycja 4 : 3,68% (1 829 głosów)
- ZELENT Teresa: pozycja 5 : 3,68% (1 829 głosów)
- KONIUSZEWSKA Halina Zofia: pozycja 6 : 3,68% (1 829 głosów)
- OŻÓG Bogdan Stanisław: pozycja 7 : 3,68% (1 829 głosów)
- SZCZEPANEK Tomasz Jarosław: pozycja 8 : 3,68% (1 829 głosów)
KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY TRZECIA DROGA POLSKA 2050 SZYMONA HOŁOWNI - POLSKIE STRONNICTWO LUDOWE:
- ROT Katarzyna Beata: pozycja 1 : 1,69% (838 głosów)
- KUPRACZ Tadeusz: pozycja 2 : 1,69% (838 głosów)
- PRUS Agnieszka Angelina: pozycja 3 : 1,69% (838 głosów)
- SUDUŁ Ryszard: pozycja 4 : 1,69% (838 głosów)
- JEZIERSKA Monika Justyna: pozycja 5 : 1,69% (838 głosów)
- KOWALSKA Katarzyna Kamila: pozycja 6 : 1,69% (838 głosów)
- KUDEŁKO Hubert: pozycja 7 : 1,69% (838 głosów)
- KOWALCZUK Marta: pozycja 8 : 1,69% (838 głosów)
KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY KOALICJA OBYWATELSKA:
- SIKORA Marek Mieczysław: pozycja 1 : 4% (1 987 głosów)
- OCHERA Tomasz: pozycja 2 : 4% (1 987 głosów)
- GRALEWICZ Urszula Ewa: pozycja 3 : 4% (1 987 głosów)
- ANGELUK Anna Magdalena: pozycja 4 : 4% (1 987 głosów)
- KRZYWICKA-SOCHA Eliza Agnieszka: pozycja 5 : 4% (1 987 głosów)
- SZYMAŃSKI Jan: pozycja 6 : 4% (1 987 głosów)
- SIONKOWSKA Joanna: pozycja 7 : 4% (1 987 głosów)
- SMOLIRA Arkadiusz: pozycja 8 : 4% (1 987 głosów)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW NASZ CHEŁM:
- MISIURA Anna Maria: pozycja 1 : 0,57% (281 głosów)
- BIAŁOWIEJSKI Adam Ryszard: pozycja 2 : 0,57% (281 głosów)
- KRZYŻANOWSKA Karolina Kinga: pozycja 3 : 0,57% (281 głosów)
- WÓJCIK Halina Elżbieta: pozycja 4 : 0,57% (281 głosów)
- LASOWSKI Sławomir Wiesław: pozycja 5 : 0,57% (281 głosów)
- JAKUBCZAK Jolanta Ewa: pozycja 6 : 0,57% (281 głosów)
- ŁUĆ Leokadia: pozycja 7 : 0,57% (281 głosów)
- BENET Sławomir Paweł: pozycja 8 : 0,57% (281 głosów)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW JAKUBA BANASZKA „CHEŁMIANIE”:
- KOWALCZUK Mariusz: pozycja 1 : 2,17% (1 080 głosów)
- MARCYNIAK Mariusz: pozycja 2 : 2,17% (1 080 głosów)
- FRYMUS Anna: pozycja 3 : 2,17% (1 080 głosów)
- MACIUK Mariusz: pozycja 4 : 2,17% (1 080 głosów)
- MAZURKIEWICZ Magdalena Agnieszka: pozycja 5 : 2,17% (1 080 głosów)
- ZIELIŃSKA Natalia Anna: pozycja 6 : 2,17% (1 080 głosów)
- ORLON Jolanta Monika: pozycja 7 : 2,17% (1 080 głosów)
- ŁUSZCZYŃSKI Mieczysław Jerzy: pozycja 8 : 2,17% (1 080 głosów)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW ALTERNATYWA DLA CHEŁMA:
- ŁAŃCUCKI Tadeusz: pozycja 1 : 0,4% (199 głosów)
- PIETRZYKOWSKA Monika: pozycja 2 : 0,4% (199 głosów)
- DUDA Monika: pozycja 3 : 0,4% (199 głosów)
- HAWRYLUK Michał: pozycja 4 : 0,4% (199 głosów)
- CIEŚLIK Roman Jan: pozycja 5 : 0,4% (199 głosów)
- RUSINEK Konrad Jan: pozycja 6 : 0,4% (199 głosów)
- SZPAKOWSKI Bogdan: pozycja 7 : 0,4% (199 głosów)
- MAŚLAKA-STANIUK Anna Czesława: pozycja 8 : 0,4% (199 głosów)
Wyniki głosowania do rady miasta z okręgu nr 3
KOMITET WYBORCZY PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ:
- RYBACZUK Dorota: pozycja 1 : 4,22% (1 543 głosów)
- MADEJ Ewa Zofia: pozycja 2 : 4,22% (1 543 głosów)
- TOMASZEWSKI Marek Feliks: pozycja 3 : 4,22% (1 543 głosów)
- SOBAŃSKA Joanna Barbara: pozycja 4 : 4,22% (1 543 głosów)
- NECKIER Marek: pozycja 5 : 4,22% (1 543 głosów)
- CZUBA Krzysztof Robert: pozycja 6 : 4,22% (1 543 głosów)
- ADAMCZYK Marek: pozycja 7 : 4,22% (1 543 głosów)
KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY TRZECIA DROGA POLSKA 2050 SZYMONA HOŁOWNI - POLSKIE STRONNICTWO LUDOWE:
- OTKAŁA Tomasz: pozycja 1 : 3% (1 097 głosów)
- WAWRYNIUK Andrzej Antoni: pozycja 2 : 3% (1 097 głosów)
- PĘKAŁA Adam Mariusz: pozycja 3 : 3% (1 097 głosów)
- WOŹNIAK-CHARCZUK Dominika: pozycja 4 : 3% (1 097 głosów)
- WASIUK Magdalena: pozycja 5 : 3% (1 097 głosów)
- PAWLAS Grażyna: pozycja 6 : 3% (1 097 głosów)
- MISZCZUK Wojciech Paweł: pozycja 7 : 3% (1 097 głosów)
KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY KOALICJA OBYWATELSKA:
- SOKÓŁ Małgorzata: pozycja 1 : 3,96% (1 449 głosów)
- KAZIMIERCZAK Tomasz Robert: pozycja 2 : 3,96% (1 449 głosów)
- WORLICKA Julia: pozycja 3 : 3,96% (1 449 głosów)
- MYSZURA Przemysław Konrad: pozycja 4 : 3,96% (1 449 głosów)
- KUCHARSKI Dariusz: pozycja 5 : 3,96% (1 449 głosów)
- LEWKOWICZ Joanna: pozycja 6 : 3,96% (1 449 głosów)
- KASZAK Elżbieta: pozycja 7 : 3,96% (1 449 głosów)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW NASZ CHEŁM:
- BIELECKA Joanna Beata: pozycja 1 : 0,6% (221 głosów)
- BANASZEK Jarosław Stanisław: pozycja 2 : 0,6% (221 głosów)
- MARTYNIUK Joanna Teresa: pozycja 3 : 0,6% (221 głosów)
- CZAPLA Leszek Jacek: pozycja 4 : 0,6% (221 głosów)
- KOSKA Robert Tomasz: pozycja 5 : 0,6% (221 głosów)
- ŁUCZKIEWICZ Małgorzata Maria: pozycja 6 : 0,6% (221 głosów)
- ZIAREK Katarzyna Dorota: pozycja 7 : 0,6% (221 głosów)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW JAKUBA BANASZKA „CHEŁMIANIE”:
- BŁASZCZUK Kamil Piotr: pozycja 1 : 2,43% (888 głosów)
- TWARDOWSKA-KRÓL Marta Antonina: pozycja 2 : 2,43% (888 głosów)
- ZAWISTOWSKA Aneta: pozycja 3 : 2,43% (888 głosów)
- KONOJACKI Jan Zygmunt: pozycja 4 : 2,43% (888 głosów)
- HOŁUB VEL GOŁĄB Agata: pozycja 5 : 2,43% (888 głosów)
- BUKOWSKI Rafał Tomasz: pozycja 6 : 2,43% (888 głosów)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW ALTERNATYWA DLA CHEŁMA:
- KASPRZAK Wiktor: pozycja 1 : 0,42% (152 głosów)
- CIEŚLIK Anna: pozycja 2 : 0,42% (152 głosów)
- SKRZYPA Sebastian: pozycja 3 : 0,42% (152 głosów)
- BIEŃKOWSKA Ewa Sylwia: pozycja 4 : 0,42% (152 głosów)
- WEREMA Paweł: pozycja 5 : 0,42% (152 głosów)
- GŁAZ Edyta: pozycja 6 : 0,42% (152 głosów)
- JACHYMCZAK Dariusz: pozycja 7 : 0,42% (152 głosów)
Wyniki głosowania do rady miasta z okręgu nr 4
KOMITET WYBORCZY PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ:
- BOŻEŃSKI Longin Tadeusz: pozycja 1 : 3,67% (1 448 głosów)
- KISTER Adam Stanisław: pozycja 2 : 3,67% (1 448 głosów)
- DEMCZUK Krzysztof Mariusz: pozycja 3 : 3,67% (1 448 głosów)
- KORNELUK Beata Ewa: pozycja 4 : 3,67% (1 448 głosów)
- MIĘSIAK Anna Ewa: pozycja 5 : 3,67% (1 448 głosów)
- FITZ Tadeusz Leon: pozycja 6 : 3,67% (1 448 głosów)
- ŚCIGAJ Bronisław Sławomir: pozycja 7 : 3,67% (1 448 głosów)
- JABŁOŃSKA Anna Małgorzata: pozycja 8 : 3,67% (1 448 głosów)
KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY TRZECIA DROGA POLSKA 2050 SZYMONA HOŁOWNI - POLSKIE STRONNICTWO LUDOWE:
- LIPCZUK Marcin: pozycja 1 : 1,88% (742 głosów)
- MICHALSKI Rafał: pozycja 2 : 1,88% (742 głosów)
- HOŁYSZ Zbigniew Szczepan: pozycja 3 : 1,88% (742 głosów)
- MIELNICZUK Agnieszka Anna: pozycja 4 : 1,88% (742 głosów)
- BARANOWSKI Marcin Marek: pozycja 5 : 1,88% (742 głosów)
- PETRUK Marzanna Grażyna: pozycja 6 : 1,88% (742 głosów)
- HNIDEC Dorota Beata: pozycja 7 : 1,88% (742 głosów)
- MISIUREK Katarzyna Iwona: pozycja 8 : 1,88% (742 głosów)
KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY KOALICJA OBYWATELSKA:
- BIELECKI Sebastian Radosław: pozycja 1 : 3,97% (1 567 głosów)
- ROŻEK Edyta Monika: pozycja 2 : 3,97% (1 567 głosów)
- MANASTERSKA Joanna: pozycja 3 : 3,97% (1 567 głosów)
- MALISZEWSKA Katarzyna: pozycja 4 : 3,97% (1 567 głosów)
- GARBARUK Robert Tadeusz: pozycja 5 : 3,97% (1 567 głosów)
- PRZYBYLSKI Kamil: pozycja 6 : 3,97% (1 567 głosów)
- PAWŁOWSKA Katarzyna Alicja: pozycja 7 : 3,97% (1 567 głosów)
- JANICKA Katarzyna: pozycja 8 : 3,97% (1 567 głosów)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW NASZ CHEŁM:
- DZIEDZICKA Elżbieta Bolesława: pozycja 1 : 0,43% (170 głosów)
- NADZIEJA Lucjan: pozycja 2 : 0,43% (170 głosów)
- KISTER Edyta Maria: pozycja 3 : 0,43% (170 głosów)
- GREBER-CZYŻEWSKA Magda Katarzyna: pozycja 4 : 0,43% (170 głosów)
- CIECHAN Jerzy Eugeniusz: pozycja 5 : 0,43% (170 głosów)
- JĘDRUSZCZAK Wiesław: pozycja 6 : 0,43% (170 głosów)
- MARTYNIUK Jarosław Piotr: pozycja 7 : 0,43% (170 głosów)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW JAKUBA BANASZKA „CHEŁMIANIE”:
- MACHOWICZ Irena: pozycja 1 : 2,22% (874 głosów)
- WÓJCIK Wojciech: pozycja 2 : 2,22% (874 głosów)
- WIETRAK Damian Michał: pozycja 3 : 2,22% (874 głosów)
- KOSIOR Kamila Ewa: pozycja 4 : 2,22% (874 głosów)
- ANDRYSZCZUK Emilia: pozycja 5 : 2,22% (874 głosów)
- DEPTA Bogdan: pozycja 6 : 2,22% (874 głosów)
- STACHNIUK Jadwiga Bożena: pozycja 7 : 2,22% (874 głosów)
- TULIKOWSKI Jarosław Dariusz: pozycja 8 : 2,22% (874 głosów)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW ALTERNATYWA DLA CHEŁMA:
- GOŁĘBIOWSKI Michał: pozycja 1 : 0,39% (152 głosów)
- MACHOWICZ Mateusz: pozycja 2 : 0,39% (152 głosów)
- DUDA Adam Marian: pozycja 3 : 0,39% (152 głosów)
- BAŁANDA Irena Anna: pozycja 4 : 0,39% (152 głosów)
- MAZIARZ Marta Barbara: pozycja 5 : 0,39% (152 głosów)
- ZABIELSKA Monika Natalia: pozycja 6 : 0,39% (152 głosów)
- PŁONKOWSKI Karol Bogdan: pozycja 7 : 0,39% (152 głosów)
- OŻÓG Mateusz Michał: pozycja 8 : 0,39% (152 głosów)
Dane pochodzą z Państwowej Komisji Wyborczej i mogą podlegać aktualizacji. Wszelkie błędy należy zgłaszać bezpośrednio do PKW.
Mateusz Morawiecki przed komisją śledczą
Dołącz do nas na Facebooku!
Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!
Kontakt z redakcją
Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?