Wyniki wyborów samorządowych 2024 na prezydenta w Sosnowcu
Pojawiły się już oficjalne wyniki wyborów samorządowych 2024 na prezydenta w Sosnowcu podane przez Państwową Komisję Wyborczą. Jak głosowali mieszkańcy? Przedstawiamy oficjalne wyniki PKW:
- CHĘCIŃSKI Arkadiusz Janusz - KWW KOALICJA PLATFORMY I LEWICY DLA SOSNOWCA: 62,28% (40 691 głosów)
- DUDEK Jacek Piotr - KW PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ: 24,68% (16 127 głosów)
- WOJTUSIAK Karina Kinga - KKW TRZECIA DROGA POLSKA 2050 SZYMONA HOŁOWNI - POLSKIE STRONNICTWO LUDOWE: 13,03% (8 514 głosów)
Wyniki wyborów samorządowych 2024 do rady miasta z okręgów numer 1, 2, 3, 4, 5
Mamy już oficjalne wyniki wyborów samorządowych 2024 do rady miasta z okręgów numer 1, 2, 3, 4, 5 podane przez Państwową Komisję Wyborczą. Jak głosowali mieszkańcy? Przedstawiamy oficjalne wyniki PKW.
Wyniki głosowania do rady miasta z okręgu nr 1
KOMITET WYBORCZY PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ:
- ZMARZLIŃSKA-KULIK Renata Teresa: pozycja 1 : 3,27% (2 877 głosów)
- ROKITA Agnieszka Monika: pozycja 2 : 3,27% (2 877 głosów)
- KRZYKAWSKI Jerzy Karol: pozycja 3 : 3,27% (2 877 głosów)
- GRABOWSKI Sylwester Stanisław: pozycja 4 : 3,27% (2 877 głosów)
- ŁOPUSZAŃSKI Adam Grzegorz: pozycja 5 : 3,27% (2 877 głosów)
- PIETRUSZKA Magdalena Iwona: pozycja 6 : 3,27% (2 877 głosów)
- DUDAŁA Piotr Ignacy: pozycja 7 : 3,27% (2 877 głosów)
KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY TRZECIA DROGA POLSKA 2050 SZYMONA HOŁOWNI - POLSKIE STRONNICTWO LUDOWE:
- STASIK Ewelina Justyna: pozycja 1 : 0,9% (787 głosów)
- BARTOS Damian: pozycja 2 : 0,9% (787 głosów)
- PIANKOWSKA Martyna Joanna: pozycja 3 : 0,9% (787 głosów)
- KOWALIK Ryszard Karol: pozycja 4 : 0,9% (787 głosów)
- DACZKOWSKA Małgorzata: pozycja 5 : 0,9% (787 głosów)
- BANIAK Janusz Andrzej: pozycja 6 : 0,9% (787 głosów)
- JACUNIAK Łukasz Aleksander: pozycja 7 : 0,9% (787 głosów)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW KOALICJA PLATFORMY I LEWICY DLA SOSNOWCA:
- SZOTA Ewa Marzena: pozycja 1 : 8,88% (7 808 głosów)
- NITWINKO Wojciech Marcin: pozycja 2 : 8,88% (7 808 głosów)
- GÓRSKI Bartosz Jacek: pozycja 3 : 8,88% (7 808 głosów)
- RADZIEJEWSKI Wiktor Zbigniew: pozycja 4 : 8,88% (7 808 głosów)
- KOŚCIEŃ Beata Teresa: pozycja 5 : 8,88% (7 808 głosów)
- WĄTOR Angelika Weronika: pozycja 6 : 8,88% (7 808 głosów)
- ĆMACHOWSKI Jakub Wojciech: pozycja 7 : 8,88% (7 808 głosów)
KOMITET WYBORCZY DUMNI Z SOSNOWCA:
- TERLECKI Ireneusz Jan: pozycja 1 : 1,24% (1 089 głosów)
- ŻMIEJKO Dariusz Krzysztof: pozycja 2 : 1,24% (1 089 głosów)
- RĘDZIA Agnieszka Barbara: pozycja 3 : 1,24% (1 089 głosów)
- SZOTEK Szymon Tomasz: pozycja 4 : 1,24% (1 089 głosów)
- LIEGMANN Elżbieta Joanna: pozycja 5 : 1,24% (1 089 głosów)
- KRUPA Jadwiga Halina: pozycja 6 : 1,24% (1 089 głosów)
- WOLSKI Adam Maciej: pozycja 7 : 1,24% (1 089 głosów)
Wyniki głosowania do rady miasta z okręgu nr 2
KOMITET WYBORCZY PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ:
- WELON Grażyna Danuta: pozycja 1 : 3,07% (3 102 głosów)
- KERNER-FIRSZT Krystyna Jadwiga: pozycja 2 : 3,07% (3 102 głosów)
- URBANKIEWICZ Robert Bohdan: pozycja 3 : 3,07% (3 102 głosów)
- MALIK Kazimiera: pozycja 4 : 3,07% (3 102 głosów)
- PIETRUSZKA Wojciech: pozycja 5 : 3,07% (3 102 głosów)
- BERG Bogumiła Krystyna: pozycja 6 : 3,07% (3 102 głosów)
- SZCZEPKA Dariusz Arkadiusz: pozycja 7 : 3,07% (3 102 głosów)
KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY TRZECIA DROGA POLSKA 2050 SZYMONA HOŁOWNI - POLSKIE STRONNICTWO LUDOWE:
- KIDAWA-KAŁKA Katarzyna: pozycja 1 : 1,08% (1 087 głosów)
- JUREK Dariusz Józef: pozycja 2 : 1,08% (1 087 głosów)
- CUR Stanisław: pozycja 3 : 1,08% (1 087 głosów)
- GAŁCZYŃSKA Danuta Justyna: pozycja 4 : 1,08% (1 087 głosów)
- MAGIERA Mateusz Paweł: pozycja 5 : 1,08% (1 087 głosów)
- SZOPA Samanta: pozycja 6 : 1,08% (1 087 głosów)
- RUDNICKI Grzegorz Piotr: pozycja 7 : 1,08% (1 087 głosów)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW KOALICJA PLATFORMY I LEWICY DLA SOSNOWCA:
- JEDYNAK-RYKAŁA Anna Monika: pozycja 1 : 8,09% (8 170 głosów)
- WCISŁO Michał Piotr: pozycja 2 : 8,09% (8 170 głosów)
- ZAJĄC Michał Łukasz: pozycja 3 : 8,09% (8 170 głosów)
- GOJNA-UCIŃSKA Danuta Władysława: pozycja 4 : 8,09% (8 170 głosów)
- KAŹMIERCZAK Michał Marek: pozycja 5 : 8,09% (8 170 głosów)
- JĘDRYCZKA Monika Zofia: pozycja 6 : 8,09% (8 170 głosów)
- STEFANIAK-ZUBKO Agnieszka Anna: pozycja 7 : 8,09% (8 170 głosów)
KOMITET WYBORCZY DUMNI Z SOSNOWCA:
- SZAFRANIEC Maciej Antoni: pozycja 1 : 2,04% (2 064 głosów)
- TRZEPIŃSKI Grzegorz Stanisław: pozycja 2 : 2,04% (2 064 głosów)
- ORLIŃSKA Fatima Wiesława: pozycja 3 : 2,04% (2 064 głosów)
- GOLAŃSKI Michał Grzegorz: pozycja 4 : 2,04% (2 064 głosów)
- KABAŁA Jacek Edmund: pozycja 5 : 2,04% (2 064 głosów)
- SKONIECZNA-GAWLIK Dobrawa Estera: pozycja 6 : 2,04% (2 064 głosów)
- SOJKA Magdalena Karolina: pozycja 7 : 2,04% (2 064 głosów)
Wyniki głosowania do rady miasta z okręgu nr 3
KOMITET WYBORCZY PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ:
- KEMPNY Zdzisław: pozycja 1 : 3,49% (2 970 głosów)
- STRĄCZEK Wioletta Janina: pozycja 2 : 3,49% (2 970 głosów)
- KLONOWSKA Kamila: pozycja 3 : 3,49% (2 970 głosów)
- BADO Mirosław: pozycja 4 : 3,49% (2 970 głosów)
- SANOCKI Janusz Stanisław: pozycja 5 : 3,49% (2 970 głosów)
- KRUPA Zbigniew Andrzej: pozycja 6 : 3,49% (2 970 głosów)
- DUDZICZ Iwona Waleria: pozycja 7 : 3,49% (2 970 głosów)
KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY TRZECIA DROGA POLSKA 2050 SZYMONA HOŁOWNI - POLSKIE STRONNICTWO LUDOWE:
- SAMUL Zuzanna Małgorzata: pozycja 1 : 2,03% (1 725 głosów)
- WOŹNIAK Anna Stanisława: pozycja 2 : 2,03% (1 725 głosów)
- ORDON Adam Jerzy: pozycja 3 : 2,03% (1 725 głosów)
- SZAFRANIEC Mikołaj Stanisław: pozycja 4 : 2,03% (1 725 głosów)
- SZARWARK Dariusz Szczepan: pozycja 5 : 2,03% (1 725 głosów)
- ROJKOWSKI Andrzej Piotr: pozycja 6 : 2,03% (1 725 głosów)
- WOJTUSIAK Karina Kinga: pozycja 7 : 2,03% (1 725 głosów)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW KOALICJA PLATFORMY I LEWICY DLA SOSNOWCA:
- CHĘCIŃSKI Arkadiusz Janusz: pozycja 1 : 7,41% (6 300 głosów)
- MENTEL Grzegorz Łukasz: pozycja 2 : 7,41% (6 300 głosów)
- MERMEL Jakub Robert: pozycja 3 : 7,41% (6 300 głosów)
- SPORYSZKIEWICZ Anna Jadwiga: pozycja 4 : 7,41% (6 300 głosów)
- KOZIŃSKI Marcin Piotr: pozycja 5 : 7,41% (6 300 głosów)
- MALADYN Dominika Natalia: pozycja 6 : 7,41% (6 300 głosów)
- MAJ Edyta Małgorzata: pozycja 7 : 7,41% (6 300 głosów)
KOMITET WYBORCZY DUMNI Z SOSNOWCA:
- JASKULSKI Kamil Łukasz: pozycja 1 : 1,35% (1 145 głosów)
- BLITEK Aleksander Piotr: pozycja 2 : 1,35% (1 145 głosów)
- ANIOŁ Paweł Piotr: pozycja 3 : 1,35% (1 145 głosów)
- BYRA Diana: pozycja 4 : 1,35% (1 145 głosów)
- CZERWIŃSKI Ryszard Tadeusz: pozycja 5 : 1,35% (1 145 głosów)
- JELONEK Anna: pozycja 6 : 1,35% (1 145 głosów)
- NOWIŃSKA Marta Ewa: pozycja 7 : 1,35% (1 145 głosów)
Wyniki głosowania do rady miasta z okręgu nr 4
KOMITET WYBORCZY PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ:
- SOKOŁOWSKI Tadeusz: pozycja 1 : 3,75% (3 692 głosów)
- PRZEOR Danuta Jadwiga: pozycja 2 : 3,75% (3 692 głosów)
- CHRZĄSZCZ Marica Helena: pozycja 3 : 3,75% (3 692 głosów)
- LOREK Alojzy Tadeusz: pozycja 4 : 3,75% (3 692 głosów)
- KOŹBIAŁ Renata: pozycja 5 : 3,75% (3 692 głosów)
- MOZGAŁA Władysław Stanisław: pozycja 6 : 3,75% (3 692 głosów)
- ZIMNAL Piotr Antoni: pozycja 7 : 3,75% (3 692 głosów)
KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY TRZECIA DROGA POLSKA 2050 SZYMONA HOŁOWNI - POLSKIE STRONNICTWO LUDOWE:
- WNUK Agnieszka: pozycja 1 : 1,43% (1 407 głosów)
- SZARWARK Sylwia Lidia: pozycja 2 : 1,43% (1 407 głosów)
- PEZDA Marek Marcin: pozycja 3 : 1,43% (1 407 głosów)
- WASILEWSKI Bartosz Adam: pozycja 4 : 1,43% (1 407 głosów)
- KARPIŃSKI Grzegorz Andrzej: pozycja 5 : 1,43% (1 407 głosów)
- PARZNIEWSKI Paweł Jan: pozycja 6 : 1,43% (1 407 głosów)
- BACZEWSKA Aleksandra Małgorzata: pozycja 7 : 1,43% (1 407 głosów)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW KOALICJA PLATFORMY I LEWICY DLA SOSNOWCA:
- ŻURAWSKI Damian Marcin: pozycja 1 : 7,79% (7 674 głosów)
- JANKOWSKA Beata Agnieszka: pozycja 2 : 7,79% (7 674 głosów)
- SOBAŃSKA Halina Bronisława: pozycja 3 : 7,79% (7 674 głosów)
- ZATOŃ Tomasz Kazimierz: pozycja 4 : 7,79% (7 674 głosów)
- GRELEWICZ Wiktoria: pozycja 5 : 7,79% (7 674 głosów)
- BARCIK Marta Urszula: pozycja 6 : 7,79% (7 674 głosów)
- KAZIMIERCZAK Jacek Gabriel: pozycja 7 : 7,79% (7 674 głosów)
KOMITET WYBORCZY DUMNI Z SOSNOWCA:
- ROJEK Oskar Ryszard: pozycja 1 : 1,31% (1 292 głosów)
- IMIOLCZYK Igor Dariusz: pozycja 2 : 1,31% (1 292 głosów)
- BOCZKOWSKA Magdalena Anna: pozycja 3 : 1,31% (1 292 głosów)
- PIETRZYK Adrian Ireneusz: pozycja 4 : 1,31% (1 292 głosów)
- CELOCH Katarzyna Małgorzata: pozycja 5 : 1,31% (1 292 głosów)
- KULAWIAK Sebastian Zbigniew: pozycja 6 : 1,31% (1 292 głosów)
- WOLNA Anna Magdalena: pozycja 7 : 1,31% (1 292 głosów)
Wyniki głosowania do rady miasta z okręgu nr 5
KOMITET WYBORCZY PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ:
- DUDEK Jacek Piotr: pozycja 1 : 3,83% (3 236 głosów)
- BOSAK Jan: pozycja 2 : 3,83% (3 236 głosów)
- MAJ Agnieszka Marta: pozycja 3 : 3,83% (3 236 głosów)
- DZIEDZIC Agnieszka Krystyna: pozycja 4 : 3,83% (3 236 głosów)
- GŁADKOWSKI Michał Paweł: pozycja 5 : 3,83% (3 236 głosów)
- KEMPNY Jolanta Maria: pozycja 6 : 3,83% (3 236 głosów)
- GRZESIK Bartosz Andrzej: pozycja 7 : 3,83% (3 236 głosów)
KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY TRZECIA DROGA POLSKA 2050 SZYMONA HOŁOWNI - POLSKIE STRONNICTWO LUDOWE:
- JOŃCZYK Joanna Beata: pozycja 1 : 1,24% (1 051 głosów)
- BARTOS Przemysław Marek: pozycja 2 : 1,24% (1 051 głosów)
- MELER Grzegorz Rafał: pozycja 3 : 1,24% (1 051 głosów)
- FLOREK Patrycja: pozycja 4 : 1,24% (1 051 głosów)
- TUREK Marta Urszula: pozycja 5 : 1,24% (1 051 głosów)
- PALA Maciej Roman: pozycja 6 : 1,24% (1 051 głosów)
- CZEKALSKI Stanisław Tadeusz: pozycja 7 : 1,24% (1 051 głosów)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW KOALICJA PLATFORMY I LEWICY DLA SOSNOWCA:
- NIEDZIELA Tomasz Damian: pozycja 1 : 7,51% (6 344 głosów)
- DUDEK Piotr Tomasz: pozycja 2 : 7,51% (6 344 głosów)
- POGODA-MENDAKIEWICZ Małgorzata Marta: pozycja 3 : 7,51% (6 344 głosów)
- KOSAŁKA Katarzyna Agata: pozycja 4 : 7,51% (6 344 głosów)
- DZIEŻA-SOWA Ewa Jadwiga: pozycja 5 : 7,51% (6 344 głosów)
- BIAŁAS Jarosław Józef: pozycja 6 : 7,51% (6 344 głosów)
- BYSZEWSKI Zbigniew Jan: pozycja 7 : 7,51% (6 344 głosów)
KOMITET WYBORCZY DUMNI Z SOSNOWCA:
- STANEK Sabina Helena: pozycja 1 : 1,71% (1 442 głosów)
- GĄSIENIEC Michał Daniel: pozycja 2 : 1,71% (1 442 głosów)
- CHMIELEWSKI Adrian Grzegorz: pozycja 3 : 1,71% (1 442 głosów)
- BIELECKA-GRZEŚKOWIAK Magdalena Anna: pozycja 4 : 1,71% (1 442 głosów)
- MANIJAK Magdalena Barbara: pozycja 5 : 1,71% (1 442 głosów)
- MACHNIK Krzysztof Tadeusz: pozycja 6 : 1,71% (1 442 głosów)
- CHURAS Karolina Monika: pozycja 7 : 1,71% (1 442 głosów)
Dane pochodzą z Państwowej Komisji Wyborczej i mogą podlegać aktualizacji. Wszelkie błędy należy zgłaszać bezpośrednio do PKW.
Nowi ministrowie w rządzie Donalda Tuska
Dołącz do nas na Facebooku!
Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!
Kontakt z redakcją
Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?